marketingowy-harpagan.pl

W złotnictwie znajdziemy bardzo dużo marek. Co mają wspólnego? Z pewnością kruszce, jakie wybierają do wytwarzania biżuterii, a także jakimi dodatkami je ozdabiają. W tym wpisie skierujemy naszą uwagę na te drugie. Skategoryzujemy je i trochę zdefiniujemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – pozostają najczęściej robione krzemionki z piasku, a prościej ze specjalistycznego szkła. Styliści z reguły wykorzystują je w platerowanych kolekcjach srebrnej biżuterii. Takie szkło jest przede wszystkim charakteryzuje się wysokim stopniem załamania światła. Pozostaje także znacznie twardsze od szkła zwyczajnego. Wiodącym producentem tego surowca jest zachodnia marka Elements Swarovski.

Cyrkonie |to} kolejny z reguły używany dodatek. Ten kamień tworzy się w pełni sztucznie. Cyrkonia jest niezwykle krucha, ponadto możemy ją zgodnie z marzeniami farbować. W złotnictwie ta imitacja diamentu znany jest krótko, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej główną pozytywną stroną jest niewysoka cena.

Kamienie Szlachetne – najcenniejsze spośród materiałów wzbogacających wyroby złotnicze. Znamy ich w naturze całkiem sporo. Choć dziś skupimy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa wersja kamienia zwanego berylem. Dla amatorów, to ten zielony. Znajduje Uznanie złotników, ale także kolekcjonerów. Jest zadziwiająco gęsty, ale również kruchy.

Rubiny pozostają nieomalże najcenniejszym kamieniem, co więcej należą do grupy korundów. Znane są ze swojej twardości 9/10, najpopularniejsze rubiny są krwistoczerwone w takich kamieniach czasami możemy zauważyć rozszczepienie barwy.

Szafiry – są bardzo doceniane w złotnictwie. Podobnie jak szafiry są z grupy korundów. Najczęściej są granatowe. Duża liczba złotników produkuje go chemicznie.

Diamenty na ich temat możemy opowiadać stosunkowo długo. Są najtwardsze z pośród naturalnych materiałów oraz także najwięcej warte.

Wymieniliśmy najczęstsze dodatki stosowane do wzbogacania biżuterii. Nie zapominajmy, że odróżniamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan